Club Night Results 21 Nov 2017

Posted on April 18, 2018

Club Night 8

PNAHC 21/11/17
60m
GU12 1. Maraea Coleman 9.28 2. Brianna Gorrie 9.46 3. Mihi Centeno 9.66 B10 1. Ciaran
Mace 9.39 2. Jacob Lean 10.13 3. Josh Zentveld 10.77 B11 1. Alex Willis 9.26 2. Johnny
Rouxel 9.43 G12 1. Monique Gorrie 8.95 2. Jayde Rolfe 9.01 G13 1. Lucy Salter 9.22 2. Lucy
Burden 9.47 3. Cameron Waugh 9.75 G14 1. Shannan Lawrence 8.81 2. Kaela Drew 8.96 SW
1. Tulin Pritchard 8.40 2. Kyra Tikitiki 8.41 3. Lydia Bamford 8.50 SM 1. Mark Seumanu 7.65 2.
Harrison Porritt 7.74 3. Connor Day 8.33 G7 1. Maia Tahi 11.83 2. Greer Robinson 12.69 3.
Lola Christian 13.30 B7 1. Beau Kennedy 10.74 2. Tane Garcia 10.87 3. Jaxson Conchie 11.48
G8 1. Etilvina Centeno 10.93 2. Neve Robertson 11.46 B8 1. Cooper Robinson 10.61 2. Oliver
Lean 11.13 3. Louis Barnes 11.83 G9 1. Cadee Cornwall 10.50 3. Libby Harris 10.55 B9 1.
Lachlan Drew 9.54 2. Ben McDonald 10.23 3. Ashton Duncan 11.76
200m
G7 1. Maia Tahi 44.03 2. Greer Robinson 46.79 3. Sarah Jennings 50.63 B7 1. Beau Kennedy
37.62 2. Tane Garcia 40.79 3. Jaxson Conchie 42.76 G8 1. Etilvina Centeno 42.76 2. Neve
Robertson 47.02 B8 1. Cooper Robinson 36.33 2. Oliver Lean 38.24 3. Louis Barnes 43.77 G9
1. Cadee Hampson 36.25 2. Tayla Cornwall 36.84 3. Libby Harris 42.50 B9 1. Lachlan Drew
32.72 2. Ben McDonald 35.99 3. Ashton Duncan 41.01 GU12 1. Maraea Coleman 31.45 2.
Kylah Gunn 32.47 3. Te Aurere Oxenham 32.70 B10 1. Ciaran Mace 33.06 2. Jacob Lean 36.00
3. Joshua Zentveld 37.01 G13 1. Jayde Rolfe 29.76 2. Lucy Salter 31.90 3. Lucy Burden 32.16
B11 1. Johnny Rouxel 31.06 2. Alex Willis 31.70 SW 1. Tulin Pritchard 26.90 2. Kyra Tikitiki
26.91 3. Emma Leader 28.02 SM 1. Brayden Grant 22.97 2. Harrisson Porritt 24.28 3. Connor
Day 27.51
800m
B10 and Under 1. Ciaran Mace 2. Jacob Lean 3. Joshua Zentveld SW 1. Kaela Drew 2 37.04 2.
Kylah Gunn 2 38.59 3. Lucy Burden 2 45.61 SM 1. Johnny Rouxel 2 54.45 2. Alex Willis 3 02.24
3. Brad Pearson 3 08.81
600m
SW 1. Lucy Burden 2 07.42 2. Cameron Waugh 2 07.50 3. Tayla Cornwall 2 22.48
1000m
SM 1. Andre Le Pine Day 2 39.94 2. Theo Purdy 3 05.82
3000m
SM 1. David Lovelock 9 23.78 2. Liam Woolford 10 12.67 3. Jacob Platt 10 14.17
3000m Walk
SM 1. Bradyn Popow 19 09.02
Discus
G10 1. Vala Lawton 8.91m B10 1. ZacTrail 15.17m 2. Zacarno King 13.84m 3. Rhys Anderson
10.06m B11 1. Alex Willis 18.96m 2. Thomas Williams 18.95m 3. Tom Illston Park 15.69m B12
1. Tyler Hodson 10.20m G13 1. Cameron Waugh 11.97m 2. Alia Robinson 11.94m 3. Lucy
Burden 10.39m
High Jump
SW 1. Lea Muetzel 1.60m 2. Ranae Savill 1.55m 3. Lisa Trow 1.50m U16 1. Sam MacKinder
1.50m SM 1. Mark Seumanu 1.80m 2. Matt Field 1.50m
Shot
G7 1. Alina Rizvi 4.15m 2. Maia Tahi 3.99m 3. Sarah Jennings 2.93m B7 1. Beau Kennedy
5.10m 2. Aiden Mace 4.78m 3. Tane Garcia 3.90m G 8 1. Etelvina Centeno 4.96m 2. Neve
Robertson 2.45m B8 1. Ashton Duncan 5.53m 2. Cooper Robertson 4.42m 3. Louis Barnes
4.19m G9 1. Tayla Cornwall 4.86m B9 1. Ben McDonald 8.18m
Long Jump
G10 1. Anabel Romero Gemmell 3.38m B10 1. Ciaran Mace 4.07m 2. Jacob Lean 3.13m 3.
Josh Zentveld 3.07m G11 1. Te Aurere Oxenham 3.74m 2. Brianna Gorrie 3.58m 3. Maraea
Coleman 3.49m B11 1. Johnny Rouxel 4.00m 2. Alex Willis 3.94m 3. Tom Illston Park 3.79m
G12 1. Monique Gorrie 4.52m