Club Night Results 13 Mar 2018

Posted on April 18, 2018

Club Night 14

PNAHC 13/03/18
60m
G10 1. Eden Rolfe 10.36 2. Anabel Romero Gemmell 10.75 BU13 1. Johnny Rouxel 9.54 2.
Ciaran Mace 9.77 3. Josh Zentveld 10.89 GU 13 1. Monique Gorrie 9.14 2. Kimberley Walsh
9.37 3. Te Aurere Oxenham 9.84 BU15 1. Hunter Chambers Ngatai 8.72 2. Luke Harris 9.48
SW 1. Emma Leader 8.72 2. Kyra Tikitiki 8.84 3. Sam MacKinder 9.05 SM 1. Brayden Grant
7.53 2. Matt Field 8.20 G7 1. Chloe Groube 12.00 2. Greer Robinson 13.07 3. Sarah Jennings
13.81 B7 1. Tane Garcia 11.25 2. Jaxon Conchie 11.67 3. Aiden Mace 12.01G8 1. Neve
Robertson 11.98 2. Abby Bleakley 14.18 BU10 1. William Rolfe 2. Corban Sullivan Jones 3.
Cooper Robinson G9 1. Samantha Greenwood 9.63 2. Stella Groube 9.96 3. Libby Harris 10.93
100m
G7 1. Chloe Groube 19.49 2. Greer Robinson 21.46 3. Sarah Jennings 22.97 B7 1. Tane Garcia
18.52 2. Jaxon Conchie 18.88 3. Aidan Mace 19.58 G8 1. Neve Robertson 19.88 2. Abby
Bleakley 23.18 BU11 1. Corban Sullivan Jones 2. Cooper Robinson G9 1. Samantha
Greenwood 15.75 2. Stella Groube 16.07 3. Libby Harris 17.74 B10 1. William Rolfe 15.82 2.
Ciaran Mace 16.32 G10 1. Eden Rolfe 16.46 2. Anabel Romero Gemmell 17.04 SW 1. Leah
Powick 13.59 2. Kyra Tikitiki 13.80 3. Monique Gorrie 14.21 BU 13 1. Luke Harris 15.24 2.
Johnny Rouxel 15.43 3. Josh Zentveld 17.62 SM 1. Brayden Grant 11.82 2. Hunter Chambers
Ngatai 14.04
300m
G7 1. Chloe Groube 67.72 2. Greer Robinson 78.59 3. Sarah Jennings 87.80 B7 1. Jaxon
Conchie 70.21 2. Aidan Mace 79.41 G8 1. Neve Robertson 74.00 2. Abby Bleakley 75.15 BU10
1. William Rolfe 57.79 2. Corban Sullivan Jones 61.54 G9 1. Stella Groube 60.62 2. Samantha
Greenwood 64.51 SW 1. Leah Powick 45.57 2. Emma Leader 46.60 3. Monique Gorrie 47.26
SM 1. Brayden Grant 36.33 2. Hunter Chambers Ngatai 46.31 3. Josh Zentveld 63.28
600m
SW 1. B Georgie Furnell 1 57.18 SM 1. Josh Zentveld 2 22.05
1000m
SM 1. David Lovelock 2 53.0 2. Theo Purdy 2 55.65 3. Aden Porritt 3 05.54 MM 1. Andrew
Davenport 3 12.90 SW 1. Ashleigh Gunn 3 19.99
1000m Walk
SM 1. Bradyn Popow 5 31.98
3000m
SM 1. Benjamin Wall 9 24.95 2. Andre Le Pine Day 9 41.51 3. Liam Wall 9 48.71
Shot
G10 1. Anabel Romero Gemmell 6.00m 2. Eden Rolfe 5.33m B10 1. Ciaran Mace 6.64m G11 1.
Te Aurere oxenham 9.43m B11 1. Josh Zentveld 5.95m
Discus
G7 1. Chloe Groube 6.94m 2. Alina Rizvi 5.30m 3. Sarah Jennings 3.88m B7 1. Jaxon Conchie
8.94m 2. Aidan Mace 8.69m 3. Tane Garcia 5.55m G8 1. Neve Robertson 5.77m 2. Abby
Bleakley 3.14m G9 1. Samantha Greenwood 12.67m 2. Stella Groube 11.00m G10 1. Lucy
Marais 9.09m
Long Jump
SW 1. Sam MacKinder 4.58m 2. Kyra tikitiki 4.54m 3. Emma Leader 4.46m G14 1. Alia
Robinson 3.30m SM 1. Matt Field 5.63m